صندوق قرض‌الحسنه فرهنگیان نجف آباد

تاریخچه تاسیس:
 
صندوق قرض الحسنه فرهنگیان نجف آباد سال ۱۳۸۲ با همت جمعی از فرهنگیان خیر نجف‌آباد و با شماره ثبت ۷۶ تاسیس گردید و در حال حاضر با مجوز رسمی فعالیت از سازمان اقتصاد اسلامی به شماره ۳۱۱۴۰۸۶ مشغول فعالیت در زمینه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به همکاران شریف فرهنگی و خانواده های محترم آن‌ها می‌باشد. در این مدت با هدف اعطای وام و تسهیلات کارگشایی و با استفاده از اندوخته های فرهنگیان و مشتریان صندوق، گام های بزرگی برداشته شده است. امید آن داریم که از این پس نیز با لطف خداوند متعال و دعای خیر و همت بلند فرهنگیان و سایر اقشار بیش از پیش در جهت رفع نیاز و مشکلات همکاران محترم فرهنگی ادامه طریق دهیم.
اهداف:

اهداف صندوق قرض الحسنه فرهنگیان نجف‌آباد برگرفته از آموزه‌های قرآنی ترویج فرهنگ خداپسندانه قرض‌الحسنه و رفع بخش کوچکی از مشکلات همکاران بزرگوار فرهنگی و خانواده محترم آن‌ها می‌باشد.

اساسنامه:

اساسنامه تعدادی از صندوق‌های قرض الحسنه تک شعبه‌ای به وسیله سازمان اقتصاد اسلامی تدوین و به صندوق‌ها ابلاغ می‌گردد. صندوق‌های قرض‌الحسنه بایستی تابع این اساسنامه و سایر دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان اقتصاد اسلامی باشند.

ساختار سازمانی:

ساختار سازمانی صندوق قرض‌الحسنه فرهنگیان عبارت از:

۱- هیات امناء: هیات امنا صندوق از ۲۰ نفر تشکیل شده است. این ۲۰ نفر منتخب هیأت موسس اولیه صندوق می‌باشند.

۲– هیأت مدیره: هیأت مدیره از بین اعضای هیات امنا انتخاب می‌گردند. در حال حاضر هیات مدیره صندوق قرض‌الحسنه فرهنگیان نجف‌آباد هفت نفر می‌باشند.

۳– بازرس: بازرس صندوق نیز از بین کاندیداهای هیات امنا و با رای سایر اعضای هیات امنا انتخاب می‌گردد.

۴– مدیرعامل: مدیرعامل صندوق منتخب هیأت مدیره است. مدیرعامل می‌تواند از بین اعضای هیأت مدیره و یا خارج آن انتخاب گردد.

ضمناً هر ساله وضعیت و عملکرد مالی صندوق به وسیله یکی از شرکت های حسابرس مجاز و معتبر بررسی می‌گردد و گزارش های آن در هر زمانی قابل ارائه به مراجع ذیصلاح می‌باشد.

اعضاء فعلی هیات مدیره:

Views: 247

1 دیدگاه دربارهٔ «درباره ما»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا