ترابی

ترابی

چهارشنبه ، 1 شهریور 1396 ، 04:00

نصب دستگاه واریز غیرنقدی در صندوق

به اطلاع می رساند در راستای ارائه خدمات سریع و آسان به مشتریان صندوق قرض الحسنه فرهنگیان نجف آباد دستگاه واریز غیرنقدی(کَش لِس) در صندوق نصب شد.

به وسیله این دستگاه تمامی عملیات مالی یک خودپرداز به جز دریافت وجه نقد را می توان انجام داد،مانند کارت به کارت و انتقال وجه،پرداخت قبوض و ...

ضمناً با تغییراتی که در نرم افزار این سیستم ایجاد شده امکان واریز مستقیم و آنی از کارتهای عضو شتاب به حسابهای صندوق فراهم شده است.

یکی از کارهای خداپسندانه ای که می توان با آن، گره ای از کار فرو بسته انسانی گشود، دلی را شاد کرد و اسباب خرسندی خداوند را فراهم نمود، قرض دادن است. اهتمام بدین مهم به گونه ای است که خداوند، وام دادن به غیر را قرض دادن به خود به حساب آورده است، چنان که می‌فرماید:

"مَّن ذَا الَّذِی یُقْرِض‌ُ اللَّه‌َ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَـَاعِفَه‌ُ لَه‌ُ أَضْعَافًا کَثِیرَة‌ً وَاللَّه‌ُ یَقْبِض‌ُ وَیَبْصُـطُ وَ إِلَیْه‌ِ تُرْجَعُون‌َ"؛

کیست که به خدا قرض الحسنه دهد، تا خدا بر آن چند برابر بیفزاید؟ خدا تنگدستى دهد و توانگرى بخشد و شما به سوى او باز گردانده می شوید.

به اطلاع می رساند صندوق قرض الحسنه فرهنگیان در راستای گسترش سنت حقیقی قرض الحسنه بر اساس موازین شرعی و بانکداری بدون ربا آمادگی دارد در قالب سپرده های مردمی و تحت عنوان حساب باقیات الصالحات و وجوه اداره شده اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه واقعی نماید.

1- حساب باقیات الصالحات

اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند با افتتاح حسابی به نام خودشان با نام باقیات الصالحات و به هر میزان که توانایی دارند وجوهی را در این حساب سپرده نمایند و طی قراردادی که با صندوق منعقد می کنند ،فرد یا افرادی را معرفی و به هر میزان و هر تعداد قسط و یا کارمزد که صلاح می دانند و در قالب قرارداد مذکور  اقدام به پرداخت تسهیلات توسط صندوق کنند. به عنوان مثال این وام می تواند برای تهیه جهیزیه افراد بی بضاعت،درمان بیماری های خاص،ایجاد اشتغال، تعمیر مسکن و ...باشد.همچنین می توانند این اختیار را به صندوق تفویض نمایند که با صلاحدید هیات مدیره این وامها پرداخت گردد.بدیهی است حداکثر تا سقف موجودی حساب امکان معرفی افراد برای پرداخت وام بوسیله صاحب حساب وجود دارد و در صورت برگشت اقساط وامهای پرداخت شده و یا افزایش موجودی بوسیله صاحب حساب مجددا امکان معرفی افراد جدید وجود دارد. در این شیوه تمامی مراحل ثبت نام متقاضی و اخذ وثیقه و ضامنین بوسیله صندوق انجام می شود و صاحب حساب مسوولیتی در این رابطه نخواهد داشت.این قرارداد در زمان حیات صاحب حساب معتبر خواهد بود مگر اینکه به درخواست وی وجوه موجود در این حساب پس فوت در اختیار صندوق قرار گیرد.

2- وجوه اداره شده

شیوه وجوه اداره شده همانند باقیات الصالحات می باشد با این تفاوت که موجودی صاحب حساب تا زمان برگشت اقساط و به میزان وام پرداخت شده مسدود می گردد و در صورت عدم پرداخت اقساط توسط وام گیرنده اقساط از صاحب حساب کسر خواهد شد.

 

رسول گرامى اسلام (ص) فرمود: "شبى که به معراج برده شدم، این نوشته را بر در بهشت دیدم: "اَلصَّدَقَةُ بِعَشْرِ اَمْثالِها وَالْقَرْضُ‏ بِثَمانِیَةَ عَشَر

صدقه ده برابر پاداش دارد و قرض الحسنه هیجده برابر.

پنجشنبه ، 25 شهریور 1395 ، 06:02

اخذ مجوز از بانک مرکزی

چنانچه مستحضرید صندوق قرض الحسنه فرهنگیان نجف آباد که از بدو تاسیس با مجوز و تحت نظارت نیروی انتظامی فعالیت می نموده ،از این پس با توجه به سیاست های مالی و پولی دولت قرار است مانند تمامی صندوق های قرض الحسنه با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادامه فعالیت دهد و در این راستا خوشبختانه اقدامات مناسبی به عمل آمده و کد رهگیری از بانک مرکزی دریافت شده است و در نوبت بازرسی و سایر اقدامات برای اخذ مجوز می باشد.

در این راستا رعایت شرایط و ضوابط بانک مرکزی از جمله سقف وام ،عدم افتتاج حساب جاری و سایر ضوابط در دستور کار این صندوق قرار دارد. لذا مشتریان محترم بایستی با اطلاع کافی نسبت به این ضوابط افتتاح حساب نمایند.

به اطلاع مشتریان گرامی می رساند سرویس انتقال وجه از حسابهای قرض الحسنه فرهنگیان به سایر کارتهای عضو شتاب و از طریق اینترنت بانک راه اندازی شد. مشتریانی که اینترنت بانکشان فعال است،می توانند تا سقف 30میلیون ریال در روز به سایر کارتهای عضو شتاب وجه واریز نمایند.

متذکر می گردد سقف مذکور بدون در نظر گرفتن سقف انتقال وجه از طریق خودپرداز می باشد.

به اطلاع مشتریان گرامی می رساند:

از این پس از تمامی امکانات سرویس USSD و بوسیله کارتهای صندوق می توان استفاده نمود. مانند: دریافت موجودی حساب،پرداخت انواع قبوض، خرید شارژ و ...

با استفاده از تلفنبانک ملی ایران به شماره 09622 و وارد کردن شماره کارت صندوق امکان دریافت موجودی و پرداخت تمامی قبوض وجود دارد.البته هنگام دریافت موجودی با پیام"با عرض پوزش در حال حاضر قادر به ارائه این سرویس نمی باشیم"مواجه خواهید شد ولی بلافاصله پیامک موجودی به همراه شما ارسال خواهد شد.ضمنا برای استفاده از این سرویس باید رمز دوم کارت خود را فعال کرده باشید.برای فعال کردن رمز دوم کارت به یکی از خودپردازهای بانک ملی مراجعه و از قسمت عملیات رمز ، رمز دوم کارت را فعال نمایید.

دوشنبه ، 26 بهمن 1394 ، 04:33

سرویس انتقال وجه از حسابهای صندوق

به یاری خداوند متعال سرویس جدید انتقال وجه از طریق اینترنت بانک صندوق به سایر حسابهای بانکی و بوسیله شماره شبا راه اندازی شد.

مشتریان گرامی چنانچه اینترنت بانکشان فعال می باشد می توانند روزانه تا سقف 20 میلیون تومان از حساب خود در قرض الحسنه فرهنگیان به حسابهای خود نزد سایر بانکها انتقال دهند. وجوه انتقالی از این طریق حداکثر نیم ساعت بعد به حساب مقصد واریز می شود.

برای بدست آوردن شماره شبای حساب خود به سایت هر یک از بانکها مراجعه نمایید(لینک اکثر بانکها در صفحه اول همین سایت قرار داده شده است).

ضمنا برای فعال کردن اینترنت بانک لازم است شخص صاحب حساب با در دست داشتن کارت ملی به باجه 6 صندوق مراجعه نماید.

دوشنبه ، 6 مهر 1394 ، 05:33

انتقال شتابي

مشترياني كه داراي پس انداز كارت صندوق قرض الحسنه فرهنگيان مي باشند،مي توانندبا استفاده از امكان واريز شتابي دورن بانكي ،بانك ملي ايران از كارت صندوق به كارت بانك ملي و يااز كارت بانك ملي به كارت صندوق،روزانه تا سقف 30.000.000 ريال وجه منتقل كنند.

لازم به ذكر است براي اين كار نياز به رمز دوم كارت مي باشد.براي دريافت رمز دوم مي توانيد از خودپردازهاي بانك ملي(قسمت عمليات رمز)اقدام نماييد.

متذكر مي گردد در اين سيستم امكان انتقال كارت به كارت بين كارتهاي صندوق مقدور نمي باشد.در صورت ضرورت ابتدا وجه مورد نظر از كارت صندوق به يك كارت بانك ملي منتقل و سپس از كارت ملي به كارت ديگر صندوق انتقال دهيد.

براي ورود به بخش انتقال شتابي بانك ملي اينجا را كليك كنيد

دوشنبه ، 14 ارديبهشت 1394 ، 15:25

پس انداز کارت صندوق قرض الحسنه فرهنگیان

به اطلاع مشتریان گرامی می رساند صندوق قرض الحسنه فرهنگیان اقدام به راه اندازی سرویس "پس انداز کارت" نموده است.

با استفاده از این کارت می توانید تمامی عملیات مالی مربوط به صندوق را از طریق خودپردازهای بانکی و دستگاههای کارتخوان فروشگاهی وسایر خد مات مانند خرید اینترنتی و پرداخت قبوض و ... انجام دهید.

متقاضیان دریافت پس انداز کارت به صندوق مراجعه و ضمن تکمیل فرم مربوطه اقدام به درخواست کارت می نمایند.چنانچه تعداد درخواستها کم باشد بلافاصله کارت صادر و تحویل متقاضی می گردد.

با توجه به اینکه این کارتها با شرایط خاصی صادر می گردد دارای محدودیتهایی است که لازم است قبل از استفاده از آن این نکات را در نظر بگیرید:

1- سقف انتقال از طریق کارت به کارت در هر روز 3میلیون تومان می باشد.

2-سقف خرید از طریق دستگاههای کارتخوان یا برداشت از طریق شعب بانک ملی روزانه 30 میلیون تومان می باشد.

3-امکان کارت به کارت بین کارتهای صندوق وجود ندارد.

سایر خدمات قابل دریافت بوسیله این کارت مانند سایر کارتهای عضو شتاب می باشد.

دوشنبه ، 27 مرداد 1393 ، 13:40

شبا

شنبه ، 21 تیر 1393 ، 09:30

افتتاح حساب

در حال حاضر فرهنگیان شاغل یا بازنشسته آموزش و پروش نجف آباد و بستگان نزدیک آنها شامل: همسر،پدر،مادر،فرزند،خواهر،برادر ،عروس و داماد و همچنین شخص فرهنگی شاغل در سایر مناطق استان و ساکن نجف آباد می توانند افتتاح حساب نمایند.

مدارک لازم برای افتتاح حساب:

1- همکاران محترم فرهنگی:

- کپی آخرین حکم کارگزینی

- اصل و کپی شناسنامه

- اصل و کپی ملی

2- خانواده و بستگان فرهنگیان نجف آباد:

- معرفینامه از شخص فرهنگی

- کپی آخرین حکم کارگزینی معرف

- اصل و کپی شناسنامه

- اصل و کپی کارت ملی

شروع
قبلی
1
صفحه 1 از 3